Martin Vokoun

vokoun-martin 3 

Režisér Martin Vokoun pochází ze západočeského Lokte. Je absolventem oboru činoherní režie na pražské DAMU.
K divadelní režii se poprvé dostal na sokolovském gymnáziu jako režisér studentských představení.  Přihlášku na DAMU si podal spíše z hecu spolužáků, přijímačky absolvoval úspěšně a tím byl jeho osud zpečetěn.

Po absolutoriu na DAMU získal v roce 2009 angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Tou dobou už měl na kontě řadu inscenací na studentské i profesionální scéně..  www.martinvokoun.cz

Divadlo

Kromě plzeňské činohry a Komorní činohry, se kterou spolupracuje už od roku 2007, režíroval např. v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Divadle A. Dvořáka Příbram, v A studiu Rubín, v Městském divadle v Mostě, v Divadle Aqualung nebo v Pidivadle.

V posledních letech se kolem jeho osoby vytvořila herecká skupina, která od roku 2011 funguje pod názvem Divadelní soubor 3D company.

V jeho režii uvedla Komorní činohra např. inscenace:

  • Žena a Megera (prem.: 26.5.2013)
  • Pochmurná hra (prem.: 16.3.2014)
  • Pan Kolpert (prem.: 21.11.2009, uváděno v rámci souboru Komorní činohry do prosince 2011)
  • Neidentifikovatelné lidské ostatky a skutečná podstata lásky (prem.: 1.12.2007)
  • Miriam (prem.: 18.6.2007)
  • Ptáci

Kromě divadelní režie má za sebou také zkušenosti se scenáristikou, dramaturgií a divadelní produkcí. Působil jako člen Odborné poroty Cen Thalie (činohra) a člen Odborné rady NIPOS – ARTAMA. Od roku 2013 působí jako pedagog na herecké VOŠ v Praze.

  

zpět na přehled