aktuálně

nahledova.png

David Johnston: Busted Jesus Comix

Hra současného amerického autora je napsána podle skutečné události, kdy byl devatenáctiletý autor obscénního komiksu perzekuován několikerým způsobem společností, která jej jako autora utvářela. Směšné až k pláči... Uvádíme jako českou premiéru!

IMG_0629.jpg

Paula Vogel: Dlouhá vánoční cesta domů

... plná krásné hudby, vtipu, dojetí a nádherných ukijo-e - obrazů prchavého světa.

DSC03741 (2)d.jpg

Mika Myllyaho: Chaos

Drsná, temná komedie o třech ženách kolem třicítky, které ztrácejí kontrolu nad svými životy a nakonec skončí v totálním chaosu. Ale dokonce i v těch nejkrutějších a nejmrazivějších situacích najdou místo pro humor a vtip. Česká premíéra!

irska kletba mala.png

Martin Casella: Irská kletba

"Jedna z nejlepších her roku! Opravdu originální, opravdu extravagantní a opravdu dojemné! Budete fascinováni!" Talk Entertainment Uvádíme v české premiéře!

forbesy titul.JPG

Oskar Bábek: Pohasly forbesy

Jde jaro. Tři muži a jedna žena uvězněni sněhovou kalamitou na několik dnů v nádražní restauraci. "Zapadlí vlastenci"... Oskarova „chlapská“ hra o české krajině je plná neokázalého humoru, který překračuje hranice také toho černého až cynického, a zároveň plná vzteku a smutku z „poznání“, že na štěstí není spolehnutí.

Ptaci5.jpg

Conor McPherson: Ptáci

Tajemné, napínavé a klaustrofobické psycho irského autora vzniklo volně podle stejnojmenné povídky Daphne du Mauriers z roku 1952, podle níž vznikl i slavný Hitchcockův film z roku 1963. Jde o psychologické komorní drama, atmosférou ve stylu gotického thilleru.

1.jpg

Marina Carr: Žena a megera

Nová hra Mariny Carr plná nadhledu a humoru, ale také specifické poetiky, která je jemná i drsná zároveň - stejně jako ta nejlepší irská whiskey. Žena a její alter ego Megera, které jí nastavuje zrcadlo jejího vlastního života. Zhýralý manžel, který se přišel vyzpovídat a lehce šílená tetička, která se opíjí a kouří v koupelně. V této čtveřici se rozehrávají nelítostné souboje na život a na smrt, kterými se nejem pobavíte, ale zároveň spatříte něco, co sami dobře znáte.