zpět

Rajiv JosephKolo kolo mlýnský

Velmi vtipná hra o velmi bolestivých hrách!  Neobvyklý milostný příběh dvou outsiderů, které znovu a znovu svádí dohromady rány na těle i na duši, v situacích plných černého humoru.

Rajiv Joseph je nositelem Paula Vogel Award, NEA Award, Kesselring Fellowship Award,  byl nominován na Lucille Lortel Award, LA Stage Alliance jej nominovala na Ovation Awards, získal pět ocenění Backstage Garlan   Awardszískal  Pulitzerovu cenu ocenění Rockefeller Fellow, Glickman Award, Edgerton Award, Steinberg AwardLaurents/Hatcher Award.

Kvalitní zpracování souboru Komorní činohry dodává dobře napsané hře na atraktivitě. Zajímavě se jeví neveliký prostor Divadla Troníček, kde soubor hraje vprostřed sálu, obklopen diváky z obou stran. Tato scénografie podtrhuje uvolněnou, místy až domáckou atmosféru, jakou příběh skýtá… Pozitivně se jeví i herecké výkony Ivany Machalové a Petra Havlíčka. Oba herci se v rolích dvou charakterově odlišných přátel skvěle doplňují a nedělá jim sebemenší problém proměnit se z roztoužených adolescentů na stárnoucí vysílené dospělé. Vzhledem ke scénografii je třeba podotknout, že oba představitelé hlavních hrdinů umí skvěle pracovat s prostorem… Ve výsledku lze tedy inscenaci Kolo kolo mlýnský označit za velmi povedenou.             Radek Karkovský - informuji.cz

 

z ohlasů diváků:

.....Komorní Činohra v Divadle Troníček ani tentokrát nezklamala. Nejdůležitějším aspektem bylo umístění - seděl jsem v 1. řadě - samo o sobě nemusí být garantem kvality, ale vzhledem k tomu, že jste hercům byli v tomto případě doslova nadosah, neměli jste jinou možnost, než být do hry naprosto ponořeni. Téma osudové lásky je zobrazeno velmi obratně - je promíchaná se spoustou jiných témat a jako celek nepůsobí ani trochu okatě - vše je vyváženo. Navíc herci - pouze dva - podávali skvostný a uvěřitelný výkon. Příjemnou zvláštností byly "výstupy" zpěvačky a klarinetu během doby, kdy se herci převlékali. Zpěvačka v nich za líbivých zvuků basklarinetu zpívala o ústředních motivech a námětech....                                                                            Jakub Vášák-facebook Komorní Činohry

 

 

- ... Řekla jsem jim, že ne, že jsi jen potřeštěnej idiot, kterej má v mozku nasráno. Řekla jsem jim, že bys nikdy nespáchal sebevraždu, protože by ti po ní nezbyly žádný jizvy.

- ... Protože jsem dobrej ve sportu a protože se vždycky zraním, tak si všichni myslí, že jsem blbej, ale já nejsem blbej, jsem jenom statečnej, to je celý. Jsem statečnej. ...Nechoď pryč.

režieJiří Bábek
překlad Kateřina Holá
výprava Ľubica Bábek Melcerová
hudba Zdeněk Dočekal
fotograf Zdeněk Velen

Délka představení70 min.

hrajíIvana Machalová a Petr Halíček; Klára Suchanková; Michal Kostiuk