zpět

Rajiv JosephKolo kolo mlýnský

Velmi vtipná hra o velmi bolestivých hrách! On jezdí na kole po střeše, zvrací schválně na protihráče při hokeji, střílí rachejtle. Je to hrdina. Ona má ráda ticho ošetřovny, zvrací po líbání, pod polštářem má žiletku. Bojí se… Neobvyklý milostný příběh dvou outsiderů, které znovu a znovu svádí dohromady rány na těle i na duši, v situacích plných černého humoru.

Rajiv Joseph je nositelem Paula Vogel Award, NEA Award, Kesselring Fellowship Award,  byl nominován na Lucille Lortel Award, LA Stage Alliance jej nominovala na Ovation Awards, získal pět ocenění Backstage Garland Awards, Whiting Award, získal Pulitzerovu cenu, ocenění Rockefeller Fellow, Glickman Award, Edgerton Award, Steinberg Award a Laurents/Hatcher Award.

Kvalitní zpracování souboru Komorní činohry dodává dobře napsané hře na atraktivitě. Zajímavě se jeví neveliký prostor Divadla Troníček, kde soubor hraje vprostřed sálu, obklopen diváky z obou stran. Tato scénografie podtrhuje uvolněnou, místy až domáckou atmosféru, jakou příběh skýtá… Pozitivně se jeví i herecké výkony Ivany Machalové a Petra Havlíčka. Oba herci se v rolích dvou charakterově odlišných přátel skvěle doplňují a nedělá jim sebemenší problém proměnit se z roztoužených adolescentů na stárnoucí vysílené dospělé. Vzhledem ke scénografii je třeba podotknout, že oba představitelé hlavních hrdinů umí skvěle pracovat s prostorem… Ve výsledku lze tedy inscenaci Kolo kolo mlýnský označit za velmi povedenou.             Radek Karkovský - informuji.cz

- ... Řekla jsem jim, že ne, že jsi jen potřeštěnej idiot, kterej má v mozku nasráno. Řekla jsem jim, že bys nikdy nespáchal sebevraždu, protože by ti po ní nezbyly žádný jizvy.

- ... Protože jsem dobrej ve sportu a protože se vždycky zraním, tak si všichni myslí, že jsem blbej, ale já nejsem blbej, jsem jenom statečnej, to je celý. Jsem statečnej. ...Nechoď pryč.

Na programu

Rajiv Joseph: Kolo kolo mlýnský

  • středa 3.10.2018 - 19:00
  • Divadlo Troníček

300,- / 200,-

Rajiv Joseph: Kolo kolo mlýnský

  • pondělí 29.10.2018 - 19:00
  • Divadlo Troníček

300,- / 200,-

Rajiv Joseph: Kolo kolo mlýnský

  • pondělí 12.11.2018 - 19:00
  • Divadlo Troníček

300,- / 200,-

režieJiří Bábek
překlad Kateřina Holá
výprava Ľubica Bábek Melcerová
hudba Zdeněk Dočekal

Délka představení90 min.

hrajíIvana Machalová a Petr Halíček; Brigita Cmuntová nebo Klára Suchanková; Michal Kostiuk