zpět

Paula VogelNeslušní

Hra Pauly Vogel je o odvaze, touze, lásce, cti a o schopnosti vyrovnat se svým údělem. A také o tom, že před námi v našem životě stále znovu a znovu vyvstávají jen velmi těžko zodpověditelné otázky. A jediný způsob, jak se s tím vyrovnat je pokoušet se znovu a znovu na ně hledat odpovědi.

Neslušní se stali vítěznou inscenací Mezinárodního divadelního festivalu SLAVIJA 2019 v Bělehradu a získali Cenu Dona Quijota!

Hra získala Tony AwardOuter Critics Circle Award, Drama League Award a Obie Award.

Česká premiéra!

Bábek se svými herci tento silný příběh dostali na pódium v poctivé herecké činohře. Židovské ghetto, evropská divadla, meziválečný Berlín, Amerika. Hraje se téměř bez rekvizit, zato s živým klezmer bandem. Sedmička herců skáče z role do role, podle toho, zda právě předvádí úryvky Ašovy hry, či naopak osudy jejích protagonistů a tvůrců. Orientaci divákovi usnadní promítané poznámky, které upřesní časové a místopisné zasazení, případně která část Boha pomsty je právě inscenována.

Komorní činohra, která nedávno přežila klinickou smrt, tak vydařenou inscenací Neslušných ukázala, že by její absence byla na škodu. Už jen pro tu odvážnou sázku na málo známé současné hry s velice současnými tématy.

 Tomáš Šťástka : Mladá fronta i-dnes, 8. 11. 2018

Nestyděla bych se, kdyby mě zatkli, protože jsem hrála ve hře, který věřím. Stydím, se, že jsem hrála v tomhle šméčku, kterýmu nevěřím ani za mák.

režieJiří Bábek
překlad Lenka Kapsová
výprava Ľubica Bábek Melcerová
hudba Zdeněk Dočekal
choreografie Libuše Králová
fotograf Anna Fixová

Délka představení1:45

hrajíKristýna Hlaváčková
Ivana Machalová
Kateřina Seidlová
Petr Halíček
Jiří Böhm
Lukáš Král a Zdeněk Velen
Klára Suchanková
Michal Kostiuk
František Tomášek