Ľubica Bábek Melcerová

silueta 

Scénografka a výtvarnice Ľubica Bábek Melcerová je původem ze Slovenska, kde po studiu na střední škole oděvní vystudovala na Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, Katedru výtvarné tvorby.

Následně získala magisterský titul v oboru scénografie na pražské DAMU.

Během studia absolvovala stáž na Institut del Teatro, Barcelona, Španělsko.

Divadlo

Výběr z divadelních realizací: Učené ženy PiDivadlo, Kupec benátský DAMU, Trójanky PiDivadlo, Ženitba Balzaminova PiDivadlo, Pinochio SČD Kladno, Návštěva pana Sloana Studio 2, Tramvaj do stanice touha DiSK, Jakub a jeho pán DiSK (hl. cena na mzn. festivalu ve Varšavě), Mrzák Ihismaanský ZČD Cheb, Les DiSK a London College of Fashion, Na letním bytě VČD Pardubice, Hodina mezi psem a vlkem DiK, Hysterikon MVD Praha, Kytice DiK, Tři v tom DiK, Lo sensible permanente Ponec, Zdravý nemocný Klicperovo divadlo HK, Obchodník s deštěm A Studio Rubín, Yvonna DiK, Detektor lži SČD Kladno, Lup JČD ČB, Euridika DiK, Muž sedmi sester DiK, Liliomfi DiK, Jako naprostý šílenci DJKT Plzeň, Ruleta DiK, Portugálie DJKT Plzeň, Astrolog MDP.

Film a televize

Pro film Fragment připravovala kostýmy a pro film Malé lži výpravu..

 

Další zajímavosti

Kromě divadelních scén a filmových realizacích se podílela na řadě výtvarných workshopů či výstav (mj. Salón české scénografie 2005) a tvoří také pro firemní interiéry a akce. Je vdaná za režiséra Jiřího Bábka a mají spolu dvě dcery. V Komorní činohře působí pod jménem Ľubica Bábek Melcerová.

 

 

 

zpět na přehled